Pokaż kotku co masz w środku – czyli jakie tajemnice skrywa, Les Paula topu pokrywa. I na tym koniec kiepskich żartów moi mili, bo temat jest śmiertelnie poważny. Czytając treść niektórych ogłoszeń, słuchając wypowiedzi pracowników sklepów muzycznych i komisów, a nawet zapoznając się z opisem na stronie producenta lub dilera, często jesteśmy wprowadzani w błąd lub sami źle interpretujemy informacje dotyczące budowy korpusu gitary Gibson Les Paul. Sytuację komplikuje slangowo-profesjonalna terminologia: pełna decha, niekomorowany, solid, non weight relieved, lightweight… Co to wszystko do cholery oznacza?! To w końcu co w środku ma mój Les Paul?

Aby raz na zawsze wyprostować wszelkie zawiłości i niedomówienia, ułatwić wszystkim życie i zaoszczędzić czasu na żmudny research, postanowiliśmy podzielić się z Wami wiedzą którą zdobyliśmy przez ostatnie lata. W tym celu stworzyliśmy i wyodrębniliśmy na naszym portalu dział Korpusy LP w którym odnajdziecie większość (a może nawet wszystkie) odpowiedzi na dręczące Was pytania odnośnie budowy korpusu Waszego Les Paula. Dział podzielony jest na kilka części:

  • STYLE BUDOWY KORPUSÓW – opis wszystkich stylów budowy korpusu gitary Gibson Les Paul
  • PRZEŚWIETLENIE – tu sprawdzicie budowę korpusu konkretnego modelu Les Paul względem roku produkcji. Artykuł zawiera pełną dokumentację w postaci kilkudziesięciu zdjęć RTG.
  • KOMOROWANY czy LITY? – wyjaśniamy skąd biorą się pomyłki w ocenianiu budowy korpusu gitary Gibson Les Paul i dodatkowymi faktami rozwiewamy Wasze wątpliwości „bo na oko”, „bo na wagę”, „bo mi sklepie powiedzieli”…
  • POSZUKIWANY: ŻYWY LUB DZIURAWY! – ponieważ na naszej mapie zostało jeszcze kilka czarnych plam czekających na odkrycie, znajdziecie tu listę gitar których poszukujemy celem zrobienia zdjęcia RTG.

Treść działu Korpusy LP jest sukcesywnie uzupełniana i rozbudowywana wraz z kolejnymi Gibsonami które wpadają w nasze ręce. O aktualizacjach informujemy Was na naszym FB fanpage’u: https://www.facebook.com/GibZone/.

Kuba Olejnik