Skip to main content

Nie minęły cztery miesiące od premiery linii 2017 HP, T i S, a już doczekaliśmy się nowych modeli. Póki co określane są one jako limitowany 'Special Run’, a jak będzie naprawdę – czas pokaże. Wprowadzono aż trzy LP serii T z klasą topów dostępną ostatnio wyłącznie w serii HP. Ponadto Gibson powoli odsłania kolejne wykończenia znanych nam już 17-stek. O nowościach w linii 2017r, w telegraficznym skrócie przeczytacie poniżej.

NOWE MODELE

Po kilku latach przerwy, powrócił LP Classic Plus. Różnice pomiędzy nim a LP Classic T stanowi top klasy AA i nie zamontowany pickguard. Na chwilę obecną znane są tylko dwa wykończenia tego modelu: Heritage Cherry Sunburst oraz Iced Tea.

LP Classic Zero to nic innego jak LP Classic T wzbogacony o Bigsby. Póki co, dostępny jest jedynie w wersji GoldTop.

W połowie listopada ukazał się LP Studio Plus. Podobnie jak w przypadku Classica, Studio Plus od zwykłego Studio T różni się topem klasy AA i nie zamontowanym pickguardem. Nie brakuje rozbieżności – niektóre źródła przy wykończeniu Desert Burst podają pickupy 57+/57, inne przy wykończeniu Trans Amber mówią o 498/490. Na stronie producenta ciągle brak informacji o 17stkach, więc jeśli chcemy się dowiedzieć co jest sercem LP Studio Plus, musimy uzbroić się w cierpliwość.

Nowością jest LP Tribute Plus. Nazwa Plus wzbudza w tym wypadku kontrowersje, ponieważ z reguły oznacza ona flame top klasy AA – a póki co, dealerzy opisują LP Tribute Plus jako plaintop klasy A… Instrument został wyposażony w blokowane klucze Grover, pickupy BurstBucker i nie ma założonego pickguardu. Dostępny jest w wykończeniu Faded Honey Burst.

2017 Gibson LP Tribute Plus Faded Honey Burst LPTR217FHNH3

NOWE WYKOŃCZENIA

SG Fusion to zapowiadany we wrześniu SG custom Special T. Co zadecydowało o zmianie nazwy, nie wiemy. Wiemy za to, że instrument należy do serii S i do dotychczasowych wykończeń dołączyły Light Green, Arctic Ice, Lavender Fog, Wine Red, Bright Cherry, Snow White oraz Orange Solid.

Tegoroczna nowość, czyli Firebird Zero doczekał się całej palety barw: Ebony (black pickguard), Ebony (white pickguard), Pelham Blue, Faded Pelham Blue, Cardinal Red, Heather, Frost Blue, Gold Mist, Gold Mist Pearl, Black Berry oraz Black Cherry. Uff!

Firebird Studio T został uzupełniony o wykończenia Vintage White i Heather.

2017 Gibson Firebird Studio T Heather

LP Classic T w odsłonie SilverBurst jest dostępny od połowy listopada jako limitowane wykończenie.

SG Standard T zaprezentowany został również jako Alpine White i Pelham Blue.

LP Studio T rozszerzono o Alpine White i Manhattan Midnight.

2017 Gibson LP Studio T Manhattan Midnight

LP Traditional T zmaterializował się jako Iced Tea i Desert Burst.

2017 Gibson LP Traditional T Desert Burst

ZŁOTY HARDWARE

Wiadomo już, że w 2017 będzie noszone złoto! Powstały alternatywne modele serii T ze złotym hardware’em. Gitary ’Gold Series’ będą dostępne od 04 stycznia 2017r. Gdzie? Oczywiście w USA.

Podsumowując: będzie w czym wybierać. Zarówno jeśli chodzi o wykończenia, hardware, modele, oraz o ich wersje. Kolorowo i mnogo, tak zapowiada się linia 2017. Z niecierpliwością czekamy na oficjalne ujawnienie tych wszystkich smakowitości przez producenta.