Skip to main content

Nowości przedstawione na trwających obecnie targach NAMM 2017 są już częściowo dostępne w sklepach. Relację z wydarzenia prowadzimy w oddzielnym artykule. Przypomnę tylko, że we wrześniu pisaliśmy o modelach z nowej linii 2017 (S, T i HP), w grudniu podsumowaliśmy limitowane modele które nie zostały nigdzie skatalogowane i wyszły „po cichu”, a teraz prezentujemy kolejną dawkę nowości.

Doczekaliśmy się trzech limitowanych modeli LP Premium. Każdy z nich posiada specjalną płytkę maskującą otwór switch, z umieszczonym na niej indywidualnym numerem. Każda gitara została wyprodukowana w ilości 150szt. Instrumenty nie pochodzą z Custom Shopu – odpowiedzialność za nie, spoczywa na barkach dywizji Gibson USA. Dostępne są już w USA, Kanadzie i UK.

2017 Gibson LP Premium Plus

Flame top klasy AAAA i flame back klasy AAA znajdziemy w 2017 LP Premium Plus. Obie klonowe nakładki zostały otoczone jedno warstwowym bindigiem, a pomiędzy nimi kryje się mahoniowy korpus Ultra Modern Weight Relief. Wierzch gałek, markery i logo wykonano z prawdziwej macicy perłowej. Zdjęcia udostępnione przez guitarcenter.com zawierają złoty truss rod cover i zwykłą zaślepkę switch – być może te elementy są w zestawie z gitarą. LP Premium Plus w tym momencie jest dostępny w wykończeniu Tiger Burst (T6).

2017 Gibson LP Premium Quilt

2017 LP Premium Quilt to odsłona powyżej prezentowanego modelu, tyle że w wersji quilted maple. Tym razem top jest klasy AAA, a tył AA. Reszta konstrukcji jest taka sama jak w modelu LP Premium Plus, z wyjątkiem kluczy typu 'kidney’ (nerki). Model ukazał się na razie w wykończeniu Trans Ebony Burst.

2017 Gibson LP Premium Flamed Mahogany

Ostatnią z prezentowanych nowości jest Les Paul, którego top i tył został wykonany z płomienistego mahoniu, odpowiednio klasy AAA i AA. Czarny binding idealnie współgra z hardwarem w tym samym kolorze oraz z podstrunnicą richlite, na której znajdują się markery z prawdziwej macicy perłowej. Sercem tego instrumentu są nowo zaprojektowane pickupy 57 Classic (gryf) i Super 57 (most) w wersji Double Slug, czyli pozbawionej regulowanych nabiegunników. Gitara jest dostępna w wykończeniu Caramel Burst.

Kuba Olejnik