Skip to main content

Kolejnym zleceniem które przedstawimy Wam na łamach Makeover Area, będzie przemiana gitary Gibson LP Signature. Model ten należy do linii 2014 i był produkowany tylko przez rok (nie należy go mylić z modelem LP Signature „T” produkowanym rok wcześniej). Charakteryzuje się potrójnym bindingiem na froncie korpusu, oraz jak większość 14stek brakiem koronki bindingu i jubileuszowym markerem  na dwunastym progu, upamiętniającym 120 lecie istnienia firmy. System strojenia to elektroniczny stroik Min-ETune, a niepuszkowane pickupy 57 Classic sterowane są trzema gałkami, ponieważ czwartą zamieniono na booster. Gitara posiada zgrabny flametop, polakierowany w Vintage Sunburst. Postaramy się wyciągnąć z niego trochę więcej, a poprzez zmianę kilku innych detali przywrócimy instrumentowi klasyczny wygląd.

Usunęliśmy fabryczne wykończenie z topu i polakierowaliśmy go z duchem ostatnich Historic Reissue, w Dark Bourbon Fade. Wyjaśnię, że styl „Fade” to niepełny burst: cieniowanie zaczyna się przy podstrunnicy, stosunkowo słabnie i zanika gdzieś na wysokości mostka. Lakier wypolerowaliśmy na gloss a następnie zVOSowaliśmy pokrywając go mikroryskami. Z bebechów wyciągnęliśmy całą elektronikę oraz baterię, i zastąpiliśmy to wszystko klasycznymi potkami CTS500 połączonymi wg schematu ’50s wiring. Pickupy zostały wymienione na set SD Joe Bonamassa w postarzanych puchach. Zamiast gałek Grip Speed zastosowaliśmy czarne reflektory z pointersami. Dorzuciliśmy wielowarstwowy pickguard od LPC, czysty truss rod cover, a w miejsce elektronicznego stroika zainstalowaliśmy blokowane klucze Sprzel.

Wszystkie prace wykonaliśmy bezkompromisowo techniką 100% nitro, nie wspomagając się twardymi lakierami podkładowymi. Piotr – dziękujemy za zaufanie :-)

Kuba Olejnik