Skip to main content

Uderz w stół! Dopiero co pisaliśmy o częstotliwości refinishowania Heritage Cherry Sunburst i dosłownie na potwierdzenie tej teorii dostaliśmy zlecenie: „Reanimujcie mój top”.

Pacjentem okazał się Gibson LP Custom Plus – czyli wersja z klonowym flame topem AA zamiast plaintopu. Gitarę wyprodukowano w 1993r, więc jakby nie liczyć stuknęło jej właśnie 25 lat i każdy rok odcisnął się na jej lakierze piętnem. Wgniotki, rysy i spękania świadczą o tym, że instrument nie leżał przez ten czas w szafie. Złoto z hardware’u zeszło a bezbarwne nitro stylowo pożółkło. I to wszystko było by ok, gdyby nie kolor topu wykończony w podręcznikowy ClownBurst.

Wspólnie z właścicielem rozważaliśmy kilka scenariuszy: Bourbon, Lemon, ale finalnie stanęło na Dirty Tobacco. Prace wykonaliśmy w 100% lakierami nitro. Top wypolerowaliśmy na gloss, a następnie dopasowaliśmy jego wizualną kondycję do lakieru na całej gitarze. Dodatkowo wymieniliśmy czarne speedy na zdecydowanie zgrabniejsze top haty w wersji Black Bell i podkreśliliśmy je pointersami. Lakier w różnych rodzajach oświetlenia wygląda inaczej: w ciepłym naturalnym świetle jest bursztynową tabaką, natomiast w zimnym białym świetle zmienia się w pięknego lemona z przybrudzonym burstem. Grzegorz – dziękujemy za zaufanie!

Kuba Olejnik