Skip to main content

Dziś w naszym dziale Makeover Area prezentujemy prawdziwą ciekawostkę: LP Standard z Custom Shopu. Instrument pochodzi z niewielkiej okazjonalnej serii z 2007r i stanowił… gadżet reklamowy pewnej korporacji. Niestety – w tej formie nie posiadał żadnej wartości kolekcjonerskiej ani tym bardziej estetycznej, a ponieważ właściciel muzykuje, postanowił zrobić z niego rasowego Lestera do grania. Nie możemy ujawnić oryginalnego wizerunku gitary, natomiast możemy powiedzieć co nieco o jej specyfikacji.

Nie jest to instrument z serii Historic Reissue, ale tak jak eRka posiada aluminiowy strunociąg, most non wired ABR-1 oraz gryf wpuszczany pod pickup, czyli Long Tenon Neck. Binding jest w nietypowym jak na LP, białym kolorze – podobnie jak ramki pickupów oraz podkładka pod switch. Elektryka to układ znany z Custom Shopowego regularnego LPC (czyli bez blaszki ale modern wiring + czterożyłowy przewód switch), a sercem gitary są pickupy 57 Classic. Emocje sięgnęły zenitu gdy postanowiliśmy sprawdzić co w środku harcuje i położyliśmy go na stole RTG. Odkryliśmy nieznany do tej pory światu styl drążenia korpusu.

Po odsłonięciu topu ukazały nam się dwa kawałki klonu w wersji plain z bonusem w postaci sęczka. Niezrażony tym faktem (a wręcz jawnie ucieszony) właściciel zawinszował sobie top w Honey Lemon Fade (bez pełnego bursta dookoła), a na froncie główki klasyczny sitodruk z logiem Les Paul Model. Białe plastiki zastąpiliśmy kremowymi (wysokie ramki historic). W ostatniej chwili zapadła decyzja aby nie wiercić otworów montażowych pod pickguard. Lakierowanie wykonaliśmy w 100% nitro a całość wypolerowaliśmy na Gloss. Top, w zależności od oświetlenia zmienia kolor niczym kameleon – od jasnego słomkowego, przez ciepły brąz, po chłodną zieleń. Następnego dnia po odebraniu instrumentu dostaliśmy telefon od właściciela: „Nie mam pojęcia dlaczego tyle lat z tym zwlekałem”. Dziękujemy za zaufanie!

Kuba Olejnik