Skip to main content

Ech, ten Heritage Cherry Sunburst… Niby klasyczne wykończenie gitary Les Paul, a równocześnie najczęściej refinishowane. Ale taka jest prawda: ludziom już dawno opatrzyły się żółto-czerwone barwy i jeśli tylko mają okazję, zamieniają je na cokolwiek innego z kanonu Gibsona. Kropkę na „i” stawiają Clown Bursty czyli lakierowania z mocnym czerwonym cieniowaniem na żółtym tle, bez łagodnych przejść pomiędzy kolorami.

Gibson LP Standard Michała niewątpliwie Clown Burstem nie jest. Ba – paradoksalnie jest całkiem nieźle wycieniowanym Heritage Cherry z pięknym drewnem w postaci klonu AAA. Mimo tego, właściciel poprosił nas o zmianę koloru topu. Instrument pochodzi z 2016r więc jest w zasadzie nowy, ale z przyjemnością podjęliśmy to wyzwanie. Porozmawialiśmy trochę o inspiracjach i ustaliliśmy scenariusz: Honey Lemon Burst.

Prace wykonaliśmy w 100% lakierami nitro. Dodatkowo główkę opruszyliśmy pożółkłym kolorem, dzięki czemu perłowe logo nabrało vintage’owego charakteru.  Całość wypolerowaliśmy na gloss. Gitara dostała upgrade „fifties style” w postaci nowych kluczy (Gotoh zamiast fabrycznych Groverów), a następnie (już u właściciela) wysokich ramek pickupów, pointersów i pickguardu. Dziękujemy za zaufanie!

Kuba Olejnik