Skip to main content

Trafił do nas Fender Telecaster z 1978r. Jakiś czas temu oryginalny lakier z korpusu został zdjęty, a drewno zaimpregnowano olejem. Teraz właścicielowi zamarzyło się nitro.

Praca ta była dla nas wyzwaniem ponieważ (przynajmniej w teorii) przyczepność powierzchni tłustych jest słaba. Olej głęboko penetruje drewno, dlatego sporo czasu poświęciliśmy na przygotowania. Dopiero kiedy upewniliśmy się że zrobiliśmy wszystko co było w naszej mocy aby stworzyć dobry grunt do działań, mogliśmy rozpocząć proces lakierowania.

Jesion ma dosyć głębokie i rozległe pory w swojej strukturze, więc uzupełniliśmy je fillerem. Następnie wyrównaliśmy powierzchnię i położyliśmy podkład, kolor oraz wierzchnią warstwę lakieru – wszystko oczywiście w 100% nitro. Pod docelowym wykończeniem ukryliśmy podpalane cieniowanie. W ten sposób powstał nasz Lake Placid Blue over Sunburst. Na koniec gitarę wypolerowaliśmy na gloss.

Lakierowanie na odolejonych powierzchniach to stąpanie po cienkim lodzie. Czy skąpiemy się w spokojnej toni niebieskiego jeziora pokażą najbliższe tygodnie/miesiące.

Kuba Olejnik