Skip to main content

Jak co tydzień Custom Shop raczy nas nowościami. Tym razem dostajemy trzy historyki, co prawda ukryte pod innymi marketingowymi nazwami, ale jakby nie patrzeć wszystkie to prawilne Reissue. Przyjrzyjmy się im bliżej.

W tym roku swoje 60 urodziny obchodzi GoldTop ’57. Z tej okazji Gibson przygotował dla nas R7mki we wszystkich możliwych odsłonach tego wykończenia: Antique Gold Gloss i Vos; Darkback; Heavy Aged; All-Gold oraz Pearl Gold. Historyki posiadają jubileuszowy Truss Rod Cover i są limitowane do 60szt każdy.

Burstdriver to nic innego jak regularny historyk wzbogacony o możliwość dopalenia soundu analogowym overdrivem umieszczonym w otworze z potencjometrami. Parametry regulujemy w tylnej płytce, a overdrivem sterujemy za pomocą potka push/push. Jeśli komuś takie rozwiązanie nie pasuje, może bez problemu usunąć to udogodnienie i cieszyć się regularnym historykiem w trzech wykończeniach limitowanych po 50szt: Smoky Quartz, Amber Ale i Havana Fade – wszystkie w wersji VOS.

Tom Murphy znów maczał swoje palce we wznowieniu bezdyskusyjnie najpopularniejszej gitary ze stajni Gibson. LP Standard Figured Top Tom Murphy Painted & Aged to nic innego jak instrument z serii True Historic, wykonany od A do D ręką samego mistrza. Za wizję Toma trzeba zabulić $10k i tylko 100 szczęśliwców będzie mogło cieszyć się z posiadania tego modelu. Nie trzeba być wykwalifikowanym matematykiem żeby obliczyć ile na tym jednym LP zarobi pan Juszkiewicz.

Kuba Olejnik