Skip to main content

Zegarki można regulować wobec obecnych poczynań custom shopu Gibson. Co tydzień atak na nasze portfele – tym razem pięć nowych giboli (a w tym regularny LPC, CS i trzy historyki). Jedziemy!

Les Paul Custom 2017 to kontynuacja dotychczasowego regularnego LPC, z jednym wyjątkiem w stosunku co do poprzednich lat – tegoroczny model posiada long tenon neck. Pozostałe parametry (czyli korpus z 9 dziurami, klonowy top i mahoniowa reszta, most Nashville oraz klasyczny set pickupów 498T/490R) to doskonale znane nam i lubiane rozwiązania. Od 2012r. LPC zamiast hebanu na podstrunnicy ma richlite i nie inaczej jest w tym przypadku. Jednak tym razem poza sztampowymi wykończeniami (Heritage Cherry i Alpine White) dostaliśmy Pelham Blue, Cartridge Brass oraz przepiękny Walnut. Klasyczny Ebony został zaprezentowany przez GibZone w majowej turze custom shopów 2017 i różni się od prezentowanych dziś egzemplarzy pełnym korpusem.

CS-356 to nic innego jak CS-336 poddany customizacji. Gitara ta posiada korpus wykonany z pełnego kawałka drewna, które następnie zostało podane procesowi komorowania. Sercem tego instrumentu jest set przetworników 57 Classic. Złoty hardware, richlite, markery bloki oraz charakterystyczny split diamond na froncie główki znamy z modelu LPC. Top CS-356 w przypadku transparentnych wykończeń to klon typu figured. CS-356 dostępny jest w trzech wykończeniach: Ebony, Faded Cherry i Vintage Sunburst.

Pod nazwą LP Standard Oxford Gray kryje się zwykła R8mka w konfiguracji True Historic. Tym razem po raz pierwszy w historii została wykończona w szarym kolorze. Co tu dużo pisać: pełny korpus, long tenon neck, ABR, kleje zwierzęce i poprawne kodowanie nr seryjnego na rok 1958.

LP Standard Lightly Figured Top to kolejne True Historic R8. W tym przypadku producent proponuje nam wykończenia w odcieniach Sunset (Amber oraz Crimson), spod których niczym słońce zza chmur wyłaniają się delikatne promyki klonowego topu. Czarne tyły, złoty hardware – a reszta jak w true historic.

Na koniec zostawiliśmy LP Standard Figured Top. Generalnie jest to nic innego jak True Historic Reissue oferowany w dwóch wykończeniach: Cooper Burst i Nordic Blue. W przypadku tego drugiego, zamiast klasycznego kremowego bindingu dostajemy czarny.

Kuba Olejnik