Skip to main content

Dwa historyki, dwa f-holes i mandolina – to nowa dawka emocji prosto z gibsonowskiego custom shopu.

F-5G Custom to nowe wcielenie klasycznej mandoliny F-5. Instrument posiada uboższe zdobienia od swojego protoplasty. Przypomnimy tylko, że model F-5 rozpowszechnił ojciec stylu bluegrass, Bill Monroe – a sam instrument zaprojektował w 1922r. nadworny lutnik Gibson Corp., Lloyd Loar. Mandolina dostępna jest w dwóch wykończeniach: The Blue and the Grey oraz w Honeycomb Burst – oba w ilości po 5szt.

Nie sposób przemilczeć fakt, że Lloyd był odpowiedzialny również za stworzenie modelu L5, który w custom shopowej wersji Studio właśnie ujrzał światło dzienne. Cartridge Brass i Army Green dostępne są po 25szt każda.

CS-336 zadebiutował w 2001r. Zastąpił on wówczas model ES-336. Dziś Gibson raczy nas wersją z mahoniowym topem i przetwornikami P90 'dogear’. Instrument jest dostępny w czterech wykończeniach: Cherry Walnut oraz telewizyjnymi White, Yellow i Blackgold.

Na koniec dwa historyki: LP Special Double Cut oraz LP Standard „Rock Top”. Ten drugi w przeciwieństwie do regularnych Reissue posiada top wykonany z odmiany klonu o nazwie Rock/Hard. Long tenony, kleje zwierzęce i poprawne kodowanie nr seryjnego dostaniemy w limitowanym pakiecie: po 50szt każdego Speciala DC i po 100szt Standarda.

Kuba Olejnik