Skip to main content

Wczoraj Gibson ujawnił skład nowego zarządu firmy. Miejsce Henrego Juszkiewicza zajął James “JC” Curleigh (do tej pory prezes firmy odzieżowej Levi’s). Będzie on piastował stanowisko prezesa i dyrektora generalnego (CEO). Cesar Gueikian został dyrektorem ds. marketingu (CMO), Kim Mattoon została dyrektor finansową (CFO), a Christian Schmitz został dyrektorem ds. produkcji (CPO). Nat Zilkha jest przewodniczącym Rady Dyrektorów Gibsona i zarazem reprezentuje grupę większościową KKR. Nowa ekipka ropoczyna swe rządy oficjalnie od 1 listopada 2018r.

W biografii nowego szefa czytamy:

„…JC jest entuzjastą gitary i przez lata był dumnym właścicielem zarówno gitar Gibson jak i Epiphone, w tym jego najnowszego nabytku – gitary akustycznej Gibson 1960’s J-45. (…) W firmie Levi’s przywrócił markę do swojego kultowego statusu i co roku rozwijał działalność z zyskiem pod jego przywództwem. Ma udokumentowane osiągnięcia Levi’s w znalezieniu sposobów na wykorzystanie dziedzictwa i tworzenie nowoczesnych rozwiązań. JC (wraz ze swoim zespołem) jest uznawany za siłę napędową odrodzenia Lewiego. (…) Dodatkowo, firma Salomon pod jego kierownictwem rozwinęła się do wiodącej innowacyjnej marki sportów akcji.”

Sam JC powiedział:

„Jako muzyk zawsze ceniłem sobie gitary Gibsona i mam ogromny szacunek dla tej kultowej marki i dla tych, którzy decydują się grać na gitarach Gibson. Gibson był pionierem kunsztu i innowacji w zakresie instrumentów muzycznych oraz synonimem kształtowania dźwięków pokoleń i gatunków przez ponad 100 lat. Jestem bardzo zaszczycony, że mogę grać główną rolę w tej kultowej marce.”

Cóż, zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce. Jedno co można napisać z całą pewnością: jesteśmy świadkami rozpoczęcia nowego rozdziału w historii gitar Gibson.

Kuba Olejnik