Skip to main content

Wszystko wskazuje na to, że w przeciągu kilkunastu dni Custom Shop uraczy nas aż trzema nowymi sygnaturami związanymi z legendą rocka – Slashem.

Pierwszą z nich będzie replika Les Paula z prywatnej kolekcji Slasha. Mowa tu o egzemplarzu który rozpoczyna książkę 'The Beauty of the 'Burst”, czyli oryginalnym Gibsonie z 1958r o nr seryjnym 8 3096. Ta gitara to prawdziwy 'road warrior’ z licznymi przetarciami, obiciami oraz takimi cechami charakterystycznymi jak brak puszki na pickupie mostkowym i jednym kluczem w stylu double ring. Jeszcze w zeszłym roku instrument ten zostałby zaliczony do serii Collectors Choice, ale ze względu na niedawne zmiany w polityce Custom Shopu (brak regularnych eRek i CC w 2017r) ukaże się prawdopodobnie jako limitowana edycja.

Drugą sygnaturą będzie LP o specyfikacji R9 wykończony w kolorze Anaconda Burst. Slasha można było zobaczyć z prototypem tej serii już w zeszłym roku, a teraz wszystko wskazuje na to, że anakondy niebawem zagoszczą w przeszklonych terrariach kolekcjonerów.

Ostatnią z gitar będzie Firebird w kolorze TV White w wersji Aged. Poza charakterystycznym logiem Slasha na pickguardzie oraz dwoma humbuckerami (w przeciwieństwie do standardowo montowanych mini-humbuckerów), na tą chwilę nic więcej nie wiemy o specyfikacji.

Kuba Olejnik