Skip to main content

Zmiany w Custom Shopie Gibson. Jak zapewne wiecie, nowe szefostwo na początku br. podjęło decyzję o przeniesieniu wszystkich swoich fabryk i oddziałów do Nashville, za wyjątkiem fabryki akustyków w Bozeman. Plan od razu zaczęto wdrażać w życie, a tymczasem niedawno podano informację o mocnych zmianach w oddziale Custom Shop. Jego nowym szefem został Sergio Villanueva który dotychczas pracował w Taylor (jako Plant Manager – Tecate), a wcześniej przez wiele lat w Fenderze (m.in. jako Senior Vice President, Global Manufacturing).

Ale to nie koniec zmian. Gibson zdecydował się stworzyć dział Murphy Lab, będący odłamem Custom Shopu i mającym za zadanie tworzenie historycznie poprawych replik instrumentów. Szefem tego działu został nie kto inny, jak sam Tom Murphy – współtwórca serii Historic Reissue i prekursor techniki postarzania. Tom odszedł z Gibsona w 1994r i jako wolny strzelec wielokrotnie współpracował z firmą tworząc limitowane serie gitar. Tym razem został oficjalnie zatrudniony na nowo powstałym stanowisku „Master Artisan”.

Co tu dużo gadać – trzymamy kciuki i niecierpliwie czekamy na efekty nowego zespołu. Oby tylko ceny gitar nie przerosły oczekiwań ;-)

źródłohttps://guitar.com/news/industry-news/gibson-murphy-lab-new-custom-shop-head/

Kuba Olejnik