Skip to main content

Niedawno dostaliśmy 30 letniego Customa. Misja była prosta: poprawienie nieestetycznie wykonanej naprawy główki oraz sprawdzenie co kryje się pod fabrycznym czarnym wykończeniem. W przypadku ładnego drewna mieliśmy obrać kierunek na jakiegoś klasycznego bursta, a w innym wypadku – przywrócić oryginalny kolor i postarzyć.

Po usunięciu lakieru naszym oczom ukazała się naprawa główki sięgająca głęboko w gryf (wykonana na pewno solidnie, ale zdecydowanie bardziej przypominająca dzieło kowala niż lutnika). 12 dziurek po śrubach w plecach korpusu oraz trzyczęściowy, skośnie wklejony top z fabrycznymi mankamentami w postaci czarnych odbarwień w drewnie jednogłośnie przesądziły sprawę: przywracamy oryginalne wykończenie. Przy okazji prac związanych ze zmianą lakieru podretuszowaliśmy binding na główce i przywróciliśmy czytelność numeru seryjnego. Refinish wykonaliśmy w 100% nitro o recepturze vintage – bez użycia twardych lakierów podkładowych. Całość łącznie z hardwarem została postarzona.

A ponieważ kręcą nas nie tylko gibole i  ich lakierowanie, udało nam się ustalić nieprawdopodobnie burzliwą historię tego egzemplarza, którego obecnym właścicielem jest Kiemzo z zespołu Death Denied. Dziękujemy za zaufanie.

Kuba Olejnik