Skip to main content

Jeśli ktoś z Was ma akurat wolne 17 mln dolarów, może rozważyć zakup miejsca gdzie obecnie znajduje się fabryka instrumentów Gibson Memphis. Na taką kwotę bowiem właściciel wycenił obiekt w którym od 2000r produkowane są gitary typu Semi-Hollowbody (np. model ES) oraz niektóre customowe wypusty brandowane logiem Gibson.

 

Oficjalnym powodem sprzedaży jest wielkość. Na blisko 6 akrach znajduje się fabryka, kilka dołączonych do niej budynków oraz parking na 330 samochodów. Gibson przyznaje że od momentu otwarcia w 2000r wykorzystuje zaledwie połowę tego miejsca, dlatego została podjęta decyzja o sprzedaży – ale jednocześnie o zakupie mniejszego obiektu, zlokalizowanego również w Memphis. Zakończenie działalności pod obecnym adresem miało by się odbyć w okolicach 2019-2020r.

Przypomnijmy, że instrumenty z logiem Gibson są produkowane w trzech głównych fabrykach: w Nashville powstają solid-body, w Bozeman akustyki, a we wspomnianym wyżej Memphis semi-hollowbody (czyli tzw. „wydmuszki”). Ale tylko w Memphis można zapisać się na Factory Tour, by na żywo zobaczyć jak robione są jedne z najbardziej rozpoznawalnych instrumentów na świecie.

źródło: The Daily News

Kuba Olejnik