Skip to main content

Bohaterem dzisiejszego artykułu jest Gibson LP Traditional z rocznika 2015, w fabrycznym wykończeniu Ocean Blue. Na zdjęciach z dołożonym przez właściciela Bigsby prezentuje się całkiem okazale i bardzo sensownie, ale ponieważ zapadła decyzja o migracji vibrata do innego gibola, ocean zaczął wydawać się zbyt spokojny… Ponadto na jego dolnej części uwidoczniły się „pasma wydm” wcześniej zamaskowane przez Bigsby. A ponieważ zawsze coś się musi dziać, padło pytanie: co z tym jesteśmy w stanie zrobić?

W większości przypadków Gibson do lakierowania topów używa zabarwionych lakierów nitro. Jest jednak kilka wykończeń które swój kolor uzyskują z bejcy naniesionej bezpośrednio na drewno. Ocean Blue jest jednym z nich, wobec czego siłą rzeczy nie mogliśmy zmienić tła na radykalnie inne barwy ponieważ bejca wchodzi głęboko w strukturę drewna i jest trudna do całkowitego usunięcia. Zatem ku uciesze właściciela podkręciliśmy nieco oryginalne fabryczne wykończenie, dorabiając do niego bursta zgrywającego się z atramentowymi bokami i tyłem gitary.

Do prac użyliśmy lakierów nitro, a całość wypolerowaliśmy na gloss. Przy okazji usunęliśmy zmorę gibolowców – ślad po statywie z pleców instrumentu. Dziękujemy za zaufanie i wolną rękę.

Kuba Olejnik